Zaufali nam

Poniżej wskazaliśmy kilku klientów prywatnych oraz instytucjonalnych, którzy zaufali kancelarii.

Krakowska Kongregacja Kupiecka

Krakowska Kongregacja Kupiecka Stołecznego, Królewskiego Miasta Krakowa założona została w 1410 roku, za panowania króla Władysława Jagiełły. Na podstawie zapisu w najstarszej Consularia Cracoviensia1 (rok 1410, tom I, str. 361) przyjęto datę 25 luty 1410 r. jako czas narodzin Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Od najwcześniejszych lat jej działalność i kompetencje wyznaczane są słowami roty prastarej przysięgi, królewskimi przywilejami, późniejszymi uchwałami i rozporządzeniami.

Spółka Kupiecka „Stary Kleparz"

Po każde poważniejsze zakupy należało wybrać się na Kleparz, bo tylko to miejsce gwarantowało zdobycie potrzebnych artykułów. Rynkiem Kleparskim zarządzała Państwowa Agencja Handlowa. W dniu 1 września 1992, Zarząd Spółki podpisał umowę dzierżawy placu targowego z Zarządem Miasta Krakowa. Była to decyzja o historycznym znaczeniu dla placu targowego Stary Kleparz. Od tego właśnie roku piecze nad Kleparzem sprawuje Spółka Kupiecka Stary Kleparz. Kupcy przejęli targowisko w dzierżawę, na własny koszt dokonali modernizacji targowiska. Plac został odnowiony, a warunki handlowania i zakupów zmieniły się nie do poznania.

P.H.-U. Kazimierz Spółka z o.o.

Na Placu Nowym codziennie można zaopatrzyć się we wszelkie artykuły spożywcze. Naszym klientom oferujemy pełny asortyment towarów począwszy od nabiału, a skończywszy na smacznym pieczywie. Gwarantuje to kilka sklepów ulokowanych w Okrąglaku - zabytkowej budowli powstałej na przełomie XIX i XX w., wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto od zewnętrznej strony Okrąglaka znajdują się liczne bary oferujące smaczne i tanie posiłki. Można w nich zjeść zarówno zapiekankę jak i tradycyjne potrawy polskiej kuchni. Od poniedziałku do soboty odbywa się tu tradycyjny Pchli Targ, natomiast w niedzielę Plac zamienia się w wielką giełdę odzieżową. Poranne godziny we wtorki i piątki należą do miłośników gołębi, którzy na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej
im. L.A. Helclów w Krakowie

To właśnie z miłości i szacunku dla bliźniego oraz chęci niesienia pomocy innym zrodził się niezwykły na owe czasy zamysł, który przybrał formę zapisu Anny Helclowej w testamencie z 1878 r. „ Cały zresztą majątek (…) zapisuję i przeznaczam na zakład publiczny dobroczynny w mieście Krakowie dla ubogich chrześcijan religii katolickiej założyć się mający z majątku po mnie pozostałego”…. W ten sposób znane z działalności charytatywnej małżeństwo Anna i Ludwik Helclowie ufundowali zakład , który od początku swojego istnienia był jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Dom Ubogich za sprawą znakomitego architekta miejskiego Tomasza Prylińskiego, który zaprojektował gmach wraz z kaplicą, stał się perełką architektoniczną miasta Krakowa i na trwałe wpisał się w jego pejzaż.

Makam Investment,
Bud Max Development

a także wiele innych firm deweloperskich, budowlanych, klientów prywatnych oraz instytucjonalnych.

TOP Skip to content